TRENDING

LIKE DAN FOLLOW KAMI DI LAMAN FACEBOOK

Senarai Penuh Pencalonan Anugerah Oscar Ke 90



Senarai calon Oscar 2018 kini sudah diumumkan oleh Academy of Motion Picture Arts and Sciences. Kali ini, acara gilang gemilang ini akan menampilkan Tiffany Haddish dan Andy Serkis. Gal Gadot, Rosario Dawson, Zoe Saldana, Priyanka Chopra, Rebel Wilson, Michelle Rodriguez, Michelle Yeoh dan Molly Shannon antara barisan penyampai yang bakal mengumumkan pemenang.



Berikut ialah senarai pencalonan Oscar yang diadakan kali ke 90:

Best Picture
Call Me By Your Name; Peter Spears, Luca Guadagnino, Emilie Georges and Marco Morabito
Darkest Hour; Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruce, Anthony McCarten and Douglas Urbanski
Dunkirk; Emma Thomas and Christopher Nolan
Get Out; Sean McKittrick, Jason Blum, Edward H. Hamm Jr. and Jordan Peele
Lady Bird; Scott Rudin, Eli Bush and Evelyn O’Neill
Phantom Thread; JoAnne Sellar, P.T. Anderson, Megan Ellison and Daniel Lupi
The Post; Amy Pascal, Steven Spielberg and Kristie Macosko Krieger
The Shape of Water; Guillermo del Toro and J. Miles Dale
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri; Graham Broadbent, Pete Czernin and Martin McDonagh

Best Director
Dunkirk, Christopher Nolan
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
Phantom Thread, P.T. Anderson
The Shape of Water, Guillermo del Toro

Best Actor
Timothée Chalamet, Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Best Actress
Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

Best Adapted Screenplay
Call Me By Your Name, James Ivory
The Disaster Artist, Scott Neustadter and Michael H. Weber
Logan, James Mangold, Scott Frank, and Michael Green
Molly’s Game, Aaron Sorkin
Mudbound, Virgil Williams and Dee Rees


Best Original Screenplay
The Big Sick, Emily V. Gordon and Kumail Nanjiani
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
The Shape of Water, Guillermo del Toro and Vanessa Taylor
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Martin McDonagh

Best Supporting Actor
Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Best Supporting Actress
Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, I, Tonya
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

Best Original Song
“Mighty River”, Mudbound; Mary J. Blige, Raphael Saadiq and Taura Stinson
“Mystery of Love”, Call Me By Your Name; Sufjan Stevens
“Remember Me”, Coco; Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez
“Stand Up For Something”, Marshall; Diane Warren, Lonnie R. Lynn and Diane Warren
“This Is Me”, The Greatest Showman; Benj Pasek and Justin Paul 

Best Animated Feature
The Boss Baby, Tom McGrath and Ramsey Naito
The Breadwinner, Nora Twomey and Anthony Leo
Coco, Lee Unkrich and Darla K. Anderson
Ferdinand, Carlos Saldanha
Loving Vincent, Dorota Kobiela, Hugh Welchman and Ivan Mactaggart

Best Original Score
Dunkirk, Hans Zimmer
Phantom Thread, Johnny Greenwood
The Shape of Water, Alexander Desplat
Star Wars: The Last Jedi, John Williams
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Carter Burwell

Best Cinematography
Blade Runner 2049, Roger A. Deakins
Darkest Hour, Bruno Delbonnel
Dunkirk, Hoyte van Hoytema
Mudbound, Rachel Morrison
The Shape of Water, Dan Laustsen

Best Costume Design
Beauty and the Beast, Jacqueline Durran
Darkest Hour, Jacqueline Durran
Phantom Thread, Mark Bridges
The Shape of Water, Luis Sequeira
Victoria & Abdul, Consolata Boyle

Best Sound Editing
Baby Driver, Julian Slater
Blade Runner 2049, Mark Mangini and Theo Green
Dunkirk, Richard King and Alex Gibson
The Shape of Water, Nathan Robitaille and Nelson Ferreira
Star Wars: The Last Jedi, Matthew Wood and Ren Klyc

Best Sound Mixing
Baby Driver, Julian Slater, Tim Cavagin and Mary H. Ellis
Blade Runner 2049, Ron Bartlett, Doug Hemphill and Mac Ruth
Dunkirk, Mark Weingarten, Gregg Landaker and Gary A. Rizzo
The Shape of Water, Christian Cooke, Brad Zoern and Glen Gauthier
Star Wars: The Last Jedi, David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce and Stuart Wilson

Best Make-up and Hairstyling
Darkest Hour, Kazuhiro Tsuji, David Malinowski and Lucy Sibbick
Victoria & Abdul, Daniel Phillips and Lou Sheppard
Wonder, Arjen Tuiten

Best Live-Action Short
DeKaleb Elementary, Reed Van Dyk
The Eleven O’Clock, Derin Seale and Josh Lawson
My Nephew Emmett, Kevin Wilson, Jr.
The Silent Child, Chris Overton and Rachel Shenton
Wantu Wote/All of Us, Katja Benrath and Tobias Rosen

Best Animated Short
Dear Basketball, Glen Keane and Kobe Bryant

Garden Party, Victor Caire and Gabriel Grapperon

Lou, Dave Mullins and Dana Murray

Negative Space, Max Porter and Ru Kuwahata

Revolting Rhymes, Jakob Schuh and Jan Lachauer



Best Visual Effects
Blade Runner 2049, John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert and Richard R. Hoover
Guardians of the Galaxy Vol. 2, Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner and Dan Sudick
Kong: Skull Island, Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza and Mike Meinardus
Star Wars: The Last Jedi, Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan and Chris Corbould
War for the Planet of the Apes, Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon and Joel Whist

Best Film Editing
Baby Driver, Paul Machliss and Jonathan Amos
Dunkirk, Lee Smith
I, Tonya, Tatiana S. Riegel
The Shape of Water, Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Jon Gregory

Best Production Design
Beauty and the Beast – Production Design: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer
Blade Runner 2049 – Production Design: Dennis Gassner; Set Decoration: Alessandra Querzola
Darkest Hour – Production Design: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer
Dunkirk – Production Design: Nathan Crowley; Set Decoration: Gary Fettis
The Shape of Water – Production Design: Paul Denham Austerberry; Set Decoration: Shane Vieau and Jeff Melvin

Best Documentary Short
Edith + Eddie, Laura Checkoway and Thomas Lee Wright
Heaven is a Traffic Jam on the 405, Frank Stiefel
Heroin(e), Elaine McMillion Sheldon and Kerrin Sheldon
Knife Skills, Thomas Lennon
Traffic Stop, Kate Davis and David Heilbroner

Best Documentary Feature
Abacus: Small Enough to Jail, Steve James, Mark Mitten and Julie Goldman
Faces Places, Agnès Varda, JR and Rosalie Varda
Icarus, Bryan Fogel and Dan Cogan
Last Man in Aleppo, Feras Fayyad, Kareem Abeed and Søren Steen Jespersen
Strong Island, Yance Ford and Joslyn Barnes

Best Foreign Language Film
A Fantastic Woman (Chile)
The Insult (Lebanon)
Loveless (Russia)
On Body and Soul (Hungary)
The Square (Sweden)

Pemenang sudah diumumkan dan tahniah kepada semua penerima anugerah!

Comments

Menarik!

'Geran 2' Bakal Dihasilkan Walaupun Filem Pertama Gagal Tambat Penonton

5 Filem Malaysia Paling 'Panas' Yang Berjaya Ditayangkan [Part 1]

10 Fakta Tentang Filem Epik Shah Rukh Khan 'Asoka'

Menyelami Kelebihan 'Doa Bismillah 9' Yang Diucapkan Dalam Filem 'Munafik 2'

Ulasan Filem: Geran (2019)

5 Filem Malaysia Paling 'Panas' Yang Berjaya Ditayangkan [Part 2]

Ulasan Filem: Between Two Ferns The Movie (2019)

Chacha Maembong Tampil Seksi Dalam Filem Mitos Pemburu Kepala Iban 'Headhunter'

Analisa Dan Huraian Penuh Filem 'Pulang' [SPOILER ALERT]

Huraian Babak Kemuncak Filem 'Munafik 2' [SPOILER ALERT]